Новости

Пост-реліз Профі-Лабу з медицини плода «СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІ ЗУСТРІЧІ ПРОФЕСІОНАЛІВ: материнсько-плодова медицина»

29.05.2017

Пост-реліз Профі-Лабу з медицини плода

«СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІ ЗУСТРІЧІ ПРОФЕСІОНАЛІВ: материнсько-плодова медицина» http://mfmdays.com.ua/

7–8 квітня 2017 року в Києві з успіхом пройшов Профі-Лаб з медицини плода  «СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІ ЗУСТРІЧІ ПРОФЕСІОНАЛІВ: материнсько-плодова медицина». Ця конференція проводиться в Україні третій рік поспіль, та цей рік став особливим. Профі-Лаб вперше «розширив кордони» на Східну Європу.  Українські спеціалісти змогли відчути на собі надзвичайний темп розвитку галузі материнсько-плодової медицини та стати частиною міжнародної спільноти.

Цей масштабний галузевий захід був організований видавництвом «EXTEMPORE», науково-практичними журналами для акушерів-гінекологів «З турботою про Жінку» та «Практикум з неонатології та медицини плода». Конференцію було проведено за підтримки The Fetal Medicine Foundation (London, GB) та у партнерстві з кафедрою акушерства, гінекології та медицини плода НМАПО ім. П. Л. Шупика та Клубом Перинатальних П’ятниць.

Цього року було поєднано на одній сцені 24 спікерів з 8 країн. Завдяки сучасним можливостям супутникового зв’язку у залі доповідали, дискутували та відповідали на запитання науковці та практики, метри та новатори, українські та світові лідери фетальної медицини.

Вперше організатори запропонували відвідувачам мобільний додаток «Профі-Лаб», завантажити який можна було через Google Play або AppStore. У ньому було зібрано всі конферанс-матеріали – програму конференції, інформацію про спікерів, партнерів та спонсорів, презентації спікерів, організаційні деталі. У стрічці новин, що постійно оновлювалася, учасники ділилися емоціями та враженнями, ставили питання, коментували доповіді, дізнавалися про найменші зміни. Мобільний додаток дав можливість знайомитися та спілкуватися напряму з доповідачами та колегами з інших міст і країн. Майже кожен учасник зауважив, що можливість завантажити та переглянути потім почуте та побачене – безцінна. 

В сучасному та комфортному конференц-залі Ramada Encore, який ми вже вкотре поспіль обираємо для проведення Профі-Лабів, зібралось 420 учасників-лікарів та 130 спікерів, гостей, партнерів, працівників виставки та оргкомітету. Виставка цього року зібрала 17 стендів, на яких упродовж двох конференц-днів було людно і галасно. Учасники з задоволенням відвідували виставку, що цього року буда сформована з фармацевтичних компаній, виробників DNA-тестів, медичних лабораторій та дистриб’юторів медичного обладнання. 

 

Та головне – це самі доповіді! Менторство програми Профі-Лабу взяли на себе Prof. Kypros Nicolaides, засновник та голова The Fetal Medicine Foundation, Prof. Gerard Visser, керівник наукової групи зі створення клінічних протоколів FIGO, проф. акушерського департаменту Університетської клініки Утрехту. До плеяди виступаючих було залучено Prof. Pavel Caldа, директора Центру фетальної медицини у Празі (Чехія), Prof. Howard J. A. Carp, професора акушерства та гінекології Медичного центру Шиба, Тель-а-Шомер, Медична школа Саклер Університету Тель Авіва (Ізраїль), Dr. Denise Pedreira, фетального хірурга лікарні Альберта Ейнштейна при Університеті Сан-Пауло (Бразилія), Dr. Dan Valsky, головного спеціаліста відділень медицини плода, УЗД та вагітності високого ризику клініки Hadassah Mount Scopus (Ізраїль), Markus Stumm, доктор природничих наук, Центр пренатальної діагностики та медичної генетики, м. Берлін (Німеччина), проф. С. І. Жук, зав. кафедрою акушерства, гінекології та медицини плода НМАПО ім. П. Л. Шупика, а також відомі українські практикуючи лікарі та викладачі.

Відкривала наукову частину конференції доповідь зав. кафедрою акушерства, гінекології та медицини плода НМАПО ім. П. Л. Шупика, проф. С. І. Жук, присвячена стану медицини плода в Україні. Професор Жук розповіла про непростий досвід фетальних втручань, внутрішньоутробних гемотрансфузій та EXIT-процедур, а також про рекомендований інтер-генетичний інтервал після перинатальних втрат та кесарського розтину. Доповідач також винесла на обговорення аудиторії незвичайний клінічний казус: передчасне народження частини плаценти з подальшим пролонгуванням вагітності до терміну пологів.

 

Ще одна відеоконференція відбулася із центром фетальної хірургії лікарні Альберта Ейнштейна при Університеті Сан-Пауло (Бразилія). Перед учасниками конференції виступила фетальний хірург, др. Denise Pedreira, з лекцією про відкриту та ендоскопічну внутрішньоматкову хірургію фетального менінгоцеле. Вона розповіла про техніку операції, яку використовують бразильські фетальні хірурги: для відкритого доступу розсікають матку над дефектом хребта плода і після корекції матку знову зашивають. Для ендоскопічного доступу з порожнини матки виводять навколоплідні води, дефекти ушивають або заклеюють пластиром. За даними бразильських спеціалістів, при фетальній хірургії spina bifida з менінгомієлоцеле, проведеній до 26 тижнів, покращуються неврологічні результати, моторні функції, регресують аномалія мозочку та гідроцефалія, а також знижується частота операцій шунтування мозку після народження.

Професор Gerard Visser у своїх лекціях вийшов за рамки медицини плода. Його доповіді були присвячені темам інтранатальної кардіотокографії та гестаційного діабету.

Проф. Рavel Calda, директор центру фетальної медицини у Празі (Чехія), у своїх виступах зупинився на ролі УЗД у індукції пологів, на профілактичних заходах при ризику прееклампсії, а також на підходах ISUOG до діагностики аномальної плацентарної інвазії.

Др. Dan Valsky, головний спеціаліст відділень медицини плода, УЗД та вагітності високого ризику клініки Hadassah Mount Scopus (Ізраїль), розповів про принципи моніторингу перешийку аорти та поділився з учасниками конференції своїм практичним досвідом діагностики цієї патології. Продовжив тему патології аорти к. мед. н., гол. лікар міжобласного Центру медичної генетики
та пренатальної діагностики (м. Кривий Ріг) М. П. Веропотвелян. Він зупинився на формуванні, пренатальній діагностиці та наслідках аномалії дуги аорти. Відомий український перинатальний кардіолог, зав. поліклінічним відділенням Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії, к. мед. н.  А. К. Куркевич у своїй доповіді пояснив, у чому складність пренатального консультування при атріовентрикулярній комунікації.

 

Велике зацікавлення викликали доповіді к. мед. н., ас. кафедри акушерства, гінекології та медицини плода НМАПО ім. П. Л. Шупика В. І. Ошовського, присвячені антенатальній кардіотокографії та ультразвуковим аномаліям плаценти, а також питанням стандартів раціонального ультразвукового моніторингу плода та ехографічним критеріям ступеня перинатального ризику.

  Доцент кафедри УЗ-діагностики ХМАПО, к. мед. н. І. М. Сафонова розповіла про стандарти і суперечності раціонального ультразвукового моніторингу плода, а також про розроблену шкалу ехографічних критеріїв ступеня перинатального ризику.

Директор київської філії медико-біологічного центру «Геном», д. мед. н. М. І. Ніколенко поділилась зі слухачами тонкощами різних технологій молекулярно-генетичних пренатальних досліджень при діагностиці нейропсихіатричних захворювань.

Про діагностичні особливості аллоімунної тромбоцитопенії плода і новонародженого – рідкісної і загадкової аномалії, що вимагає складного менеджменту – розповіла ст. н. с. відділення медицини плода ДУ «ІПАГ НАМНУ», к. мед. н. Г. А. Гребініченко.

Асистент кафедри патологічної анатомії ХНМУ, к. мед. н. Т. В. Бочарова нагадала акушерам про патоморфологію плаценти і пояснила, як слід готувати матеріал для проведення якісних морфологічних досліджень при вивчення клініко-гістологічних паралелей.

Профі-Лаб з медицини плода «СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКІ ЗУСТРІЧІ ПРОФЕСІОНАЛІВ: материнсько-плодова медицина» у черговий раз підтвердив свою репутацію яскравої та над цікавої  площадки для ультра професійного спілкування. Але з цього року – вже СХІДНОЄВРОПЕЙСКОЇ.

Організаційний комітет